Bezpieczniej na wyniesionych pasach

0

W Stargardzie gotowe jest kolejne wyniesione przejście dla pieszych wraz z dodatkowym oświetleniem. Inwestycja w ciągu ul. Niepodległości została zakończona, a w planach są już kolejne. Tego typu rozwiązania poprawiają przede wszystkim bezpieczeństwo przechodniów, jak też kierowców i rowerzystów.

Wyniesione pasy powstały na ul. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. W. Gombrowicza. Przebudowane przejście zostało również doświetlone, co poprawiło widoczność w tym miejscu. Całość kosztowała około 150 tys. zł. Na to zadanie miasto pozyskało prawie 100 tys. zł dofinansowania z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

W Stargardzie regularnie zwiększa się liczba wyniesionych przejść dla pieszych, które budowane są w różnych częściach miasta. W tym roku będą kolejne inwestycje w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Następne wyniesione i doświetlone pasy pojawią się w ciągu ul. R. Traugutta, ul. Niepodległości, ul. Szkolnej i ul. C. Tańskiego. Z kolei na przejściu w pobliżu pomnika św. Jana Pawła II (ul. S. Czarnieckiego) zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

(r)

fot. Grzegorz Rybaczuk

Poprzedni artykułSPWZOZ. Są zaległe pieniądze dla szpitala w Stargardzie
Następny artykułZatrzymali troje poszukiwanych, w tym poszukiwaną listem gończym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj