SCN Filary. Odkrywaj, doświadczaj, kształtuj

0

W Stargardzkim Centrum Nauki minął kolejny intensywny rok wypełniony ciekawymi wydarzeniami. W ciągu ostatnich 12 miesięcy SCN odwiedziło ponad 23 tys. osób. Coś dla siebie znaleźli zwiedzający w każdym wieku. W 2023 r. FILARY nie zwalniają tempa i już zapraszają na wspólne odkrywanie fascynującego świata nauki i historii.

Do 19.01. (czwartek) w ramach standardowej ekspozycji SCN można oglądać wystawę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych. Dowiemy się z niej, jakie są źródła takich substancji w Polsce, w jaki sposób i gdzie je bezpiecznie zutylizować oraz kto się tym zajmuje. Dodatkowo w czwartek (19.01.) o 16:00 specjaliści z ZUOP przeprowadzą prelekcję.

Ciekawie zapowiada się weekend 21-22.01. W ramach Dnia Babci i Dnia Dziadka będzie można przypomnieć sobie kultowe gry i zabawy sprzed lat – np. klasy, pchełki i warcaby. Na małych i dużych czeka wiele atrakcji. Warto wybrać się do FILARÓW i skorzystać z nowej oferty – Biletu Rodzinnego. Za 70 zł SCN mogą jednocześnie odwiedzić 4 osoby: 2 dorosłych i 2 dzieci.

Kolejny raz FILARY dołączają do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29.01.) każdy wolontariusz będzie mógł w SCN odpocząć i napić się gorącej herbaty. Na miejscu jest też puszka, do której odwiedzający już od grudnia wrzucają pieniądze dla WOŚP.

W planach są kolejne ciekawe wydarzenia: dorośli znów spędzą w FILARACH walentynkowy weekend, a najmłodsi znajdą tam moc atrakcji podczas zimowych ferii. Warto na bieżąco śledzić facebookowy profil SCN, żeby nie przegapić żadnej imprezy.

(r)

Poprzedni artykuł„Dojść do poziomu, kiedy emeryci będą się czuli bezpiecznie, kiedy będą żyć nie gorzej niż ci na Zachodzie”
Następny artykułBe.Eco. Ruszyły zbiórki odzieży w szkołach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj