Obwodnica północna w budowie. Czas na dokumentację trzeciej części drogi

0

Ruszają prace nad przygotowaniem projektu trzeciego odcinka obwodnicy północnej miasta – w ciągu ul. Hanzeatyckiej, od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego. Ta część docelowo połączy się z wybudowanym już fragmentem od wiaduktu na ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej i odcinkiem od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej, którego budowa może ruszyć jeszcze w tym roku.

Szykuje się prawdziwa drogowa rewolucja usprawniająca ruch w całym Stargardzie dzięki przeniesieniu jego sporej części poza miasto.

– Konsekwentnie kontynuujemy realizację naszego planu wyprowadzania tysięcy aut dziennie z centrum miasta. Alternatywna trasa na pewno będzie chętnie wykorzystywana przez stargardzian. Już dwa pierwsze odcinki dadzą wygodną opcję dla wyjazdów w kierunku Szczecina i Goleniowa oraz możliwość ominięcia centrum, a to dopiero początek – mówi prezydent Rafał Zając.

Docelowo obwodnica zacznie się na ul. Hanzeatyckiej – pobiegnie od ronda w pobliżu dawnego Tesco. Projektowany teraz odcinek będzie miał ok. 650 m długości i jezdnię szeroką na 7 m. Dla wygody i bezpieczeństwa pieszych po obu stronach pojawią się chodniki. Inwestycja zakłada też budowę ścieżki dla rowerzystów, zatok autobusowych i przebudowę skrzyżowania ulic Hanzeatyckiej i Stralsundzkiej. Dokumentacja, której opracowanie już ruszyło, jest potrzebna do uzyskania dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O to wsparcie miasto będzie mogło starać się najprawdopodobniej latem.

Dalej obwodnica przetnie ul. H. Wieniawskiego, ul. Usługową i pobiegnie aż do wiaduktu na ul. Składowej – budowa tej części ruszy po zakończeniu jego modernizacji. Te dwa elementy połączą się z prawie gotowym odcinkiem na ul. E. Orzeszkowej, który zostanie otwarty na przełomie stycznia i lutego. W przyszłości całość będzie włączona do fragmentu przygotowywanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, łączącego drogi krajowe nr 20 i 10.

fot. Paweł Bieg/archiwum

mapy: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułW ferie do muzeum
Następny artykułStargardzcy policjanci pomogli młodej sarnie potrąconej przez samochód


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj