Stargardzcy policjanci pomogli młodej sarnie potrąconej przez samochód

0

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj na terenie Stargardu. Pomocy stargardzkich mundurowych potrzebowała młoda sarenka, która została potrącona przez samochód. Zwierzę, dzięki funkcjonariuszom, trafiła pod opiekę fundacji Dzika Ostoja.

Wczoraj stargardzcy policjanci, patrolując ulicę Most Kamienny, zauważyli stojący na pasie jezdni samochód z włączonymi światłami awaryjnymi, a obok leżała młoda sarna. Była wystraszona i zdezorientowana. Kierowca poinformował, że zwierzę wyskoczyło na drogę i zostało uderzona bokiem pojazdu. Policjanci niezwłocznie przenieśli sarenkę w bezpieczne miejsce. Następnie udzielili jej pomocy, aby ranne zwierzę, będąc w szoku, nie doznało większych obrażeń.

– Funkcjonariusze nawiązali kontakt telefoniczny z osobą prowadzącą fundację Dzika Ostoja i uzyskali potwierdzenie, że ranna sarna otrzyma tam pomoc specjalistyczną. Policjanci zaczekali do momentu przyjazdu pracownika fundacji, któremu przekazali sarenkę – informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

Poprzedni artykułObwodnica północna w budowie. Czas na dokumentację trzeciej części drogi
Następny artykuł350 tys. zł dla kultury


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj