Przewodnicy policyjnych psów służbowych z wizytą w ZSS

0

W trosce o dzieci, które mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, policjanci ze stargardzkiej komendy zorganizowali w szkole spotkanie profilaktyczne z przewodnikami psów służbowych.

Funkcjonariusze policji z psami gościli w Zespole Szkół Specjalnych w Stargardzie. Mundurowi przekazali dzieciom niezbędną wiedzę z zakresu zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznanymi psami i napotkanymi zwierzętami.

– Policjanci udzielili cennych wskazówek o tym, jak unikać zagrożenia oraz jak zapobiegać przykrym skutkom potencjalnego ataku ze strony agresywnego psa. Mundurowi wytłumaczyli dzieciom, jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Opowiedzieli na czym polega ich praca i w jaki sposób wykorzystywane są umiejętności ich pupili w codziennej służbie – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

Następnie policjanci przeprowadzili pokaz umiejętności swoich czworonogów, w trakcie którego zaprezentowali elementy tresury i posłuszeństwa psów.

Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennych gości w ich szkole i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.

(r)

Poprzedni artykułZadbać o medale dla małżonków
Następny artykułMłodzi dla bezpieczeństwa. Będą zbierać niepotrzebne odblaski dla seniorów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj