Młodzi dla bezpieczeństwa. Będą zbierać niepotrzebne odblaski dla seniorów

0

Członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard koordynują pożyteczną akcję. Będą zbierać niepotrzebne odblaski od uczniów stargardzkich szkół. Zawieszki i przypinki trafią do później do seniorów. Do akcji #odBLASK ŻYCIA może dołączyć każdy, kto znajdzie u siebie takie elementy.

Odblaski warto nosić dla własnego bezpieczeństwa i komfortu – dzięki temu wieczorem albo w ciemny, pochmurny dzień jesteśmy widoczni dla kierowców już z odległości około 130-150 m. Nawet niewielki element ma znaczenie.

MZD wraz z radnym Rady Miejskiej Krzysztofem Kozłowskim zachęcają do noszenia odblasków, a jeśli ktoś ma ich więcej, niż potrzebuje, może je przekazać seniorom. Do 27.01. (piątek) w stargardzkich szkołach będą prowadzone zbiórki takich elementów. W każdej placówce szczegóły określi przewodniczący samorządu albo opiekun. W razie pytań można też skontaktować się z członkami MZD, wysyłając wiadomość na Facebooku albo na adres: [email protected].

Młodzieżowy Zespół Doradczy działa w naszym mieście od 2013 r. W ubiegłym roku obrady rozpoczęła już IX kadencja. Członkami MZD są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

(r)

Poprzedni artykułPrzewodnicy policyjnych psów służbowych z wizytą w ZSS
Następny artykułKosmos na wyciągnięcie ręki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj