Stargard 2022 z ponad 38 milionami – z zewnątrz

0

Na początku roku miasto podsumowuje środki zewnętrzne, które udało się pozyskać w ciągu 12 ostatnich miesięcy. Tym razem to ponad 38 mln 200 tys. zł na różne projekty, inwestycje i zakupy. Pieniądze z zewnątrz pomagają remontować, budować i wyposażać miejskie placówki w nowoczesny sprzęt. Jak zawsze szerokie wsparcie kierowane jest do stargardzian o różnych potrzebach, z różnych grup społecznych.

Kwota ponad 38 mln zł pozyskana została z wielu źródeł. Z tych pieniędzy miasto m.in. wybudowało i doświetliło wyniesione przejście dla pieszych na ul. Niepodległości, wzmocniło nawierzchnię ul. Nasiennej, zrealizowało kolejną część obwodnicy północnej miasta i wyremontowało kwaterę saperów na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki oraz ważne części cmentarza przy ul. W. Reymonta.

W 2022 r. dzięki środkom zewnętrznym blask odzyskał fragment murów obronnych przy ul. Klasztornej, a Książnica Stargardzka może sobie pozwolić na zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia modernizowanej siedziby. Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali opaski monitorujące na bieżąco stan zdrowia. Z kolei mikro, mali i średni przedsiębiorcy korzystali z pożyczek płynnościowych udzielanych przez Stargardzką Agencję Rozwoju Lokalnego. Z różnych źródeł finansowania regularnie korzystały też m.in. miejskie szkoły podstawowe, Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Stargardzkie Centrum Kultury i Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Tylko w IV kwartale 2022 r. miasto zdobyło prawie 6 mln zł z kilku źródeł. Jak zwykle z Unii Europejskiej, z programów rządowych, a także zwroty poniesionych kosztów i darowizny. Kilka miejskich podstawówek pozyskało pieniądze na działania, które ułatwią naukę uczniom z niepełnosprawnościami. Dzięki dofinansowaniu Zarząd Usług Komunalnych przeprowadził prace pielęgnacyjne drzew na starym cmentarzu.

(r)

fot. pixabay.com

Poprzedni artykułPozbądź się azbestu
Następny artykułPrezydent Rafał Zając: „Jestem przekonany, że Sławek byłby dumny z tego, jak miasto się zmienia”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj