Coraz bardziej zielony Stargard

0

Ponad 4 tys. nowych roślin przybyło w różnych częściach miasta w 2022 r. Zieleń uzupełniła miejskie inwestycje. Dodatkowe nasadzenia pojawiły się również tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa konieczna była wycinka. Drzewa i krzewy sadzone są przede wszystkim w parkach, na cmentarzach, w pasach drogowych, przy ścieżkach rowerowych i na skwerach.

Tylko w ubiegłym roku w naszym mieście przybyło ponad 570 drzew różnych gatunków i prawie 3,5 tys. krzewów. Duża liczba roślin wzbogaciła nowo wybudowany fragment obwodnicy północnej. Wzdłuż tej drogi pojawiło się 190 drzew i prawie 2,5 tys. krzewów. Kolejne rośliny rosną także w ciągu nowej ścieżki dla rowerzystów na os. Pyrzyckim. Już niedługo zielono będzie również na Park&Ride, gdzie wykonano około 750 nasadzeń. Młode rośliny potrzebują nieco czasu, ciepła i słońca, żeby rozwinąć się w pełnej krasie. Warto o tym pamiętać, oglądając dopiero co ukończone inwestycje.

Zarząd Usług Komunalnych regularnie uzupełnia również zieleń w miejskich parkach, na skwerach i cmentarzach. W ubiegłym roku przybyło tam w sumie ponad 200 drzew i prawie 180 krzewów. To rośliny różnych gatunków, pasujące do wcześniejszych nasadzeń i poprawiające estetykę tych miejsc.

Czasem zdarza się, że ze względów bezpieczeństwa – zwłaszcza tam, gdzie występuje starodrzew – niektóre rośliny muszą zostać wycięte. W ich miejsce zawsze pojawiają się nowe. W Stargardzie jest wiele bardzo starych drzew – m.in. w parkach, ale również na terenach cmentarzy. Regularne kontrole i cięcia pielęgnacyjne pomagają utrzymywać je w jak najlepszej kondycji, jednak w niektórych przypadkach konieczne jest zastąpienie ich nowymi roślinami.

(r)

fot. UM w Stargardzie/ZUK

Poprzedni artykułOszustwo na pracownika banku. Stargardzianin stracił 20 tys. złotych
Następny artykułKluczewo. Ruszyła przebudowa trzech ulic


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj