Kluczewo. Ruszyła przebudowa trzech ulic

0

Ponad 20 mln zł będzie kosztowała ogromna inwestycja w gruntowną modernizację ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela. Prace właśnie ruszyły pełną parą. Po ich zakończeniu do dyspozycji będą równe jezdnie, wyniesione przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, chodniki, latarnie, dużo zieleni i inne udogodnienia.

Sama przebudowa odbywa się z uwzględnieniem sugestii mieszkańców przekazanych podczas konsultacji społecznych.

– To duży i potrzebny projekt drogowy. Na pewno zdecydowanie podniesiemy bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się zarówno pieszych, jak i kierowców. Oczywiście pamiętamy też o rowerzystach, dlatego ścieżka dla jednośladów na ul. Broniewskiego połączy się w sensowną całość z tą w parku przemysłowym. Wartością dodaną będzie też na pewno poprawa estetyki okolicy, którą da nam chociażby nowa zieleń – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną trzy ulice na odcinku o łącznej długości 1,8 km. Kierowcy zyskają równą, komfortową nawierzchnię, a bezpieczeństwo pieszych zwiększą wyniesione przejścia. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie LED. W planach są również nasadzenia zieleni. Istniejące skwery zostaną na nowo zagospodarowane. Pojawi się również sporo dodatkowych roślin.

Na modernizację miasto pozyskało prawie 20 mln zł z programu Polski Ład. Całość będzie kosztować około 21 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się na początku 2024 r.

(r), fot. – UM w Stargardzie 

Poprzedni artykułCoraz bardziej zielony Stargard
Następny artykułUdaremnił dalszą jazdę pijanego kierowcy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj