Karaś/Rogucki na Stargard Festiwal ’23

0

Karaś/Rogucki dołączają do zespołów Kult i Fisz Emade Tworzywo, które wystąpią w pierwszym dniu (piątek, 23 czerwca) Stargard Festiwal ’23. Kolejnych wykonawców poznamy już niedługo. W sumie dadzą 5 koncertów – w sobotę i niedzielę (24.06. i 25.06.).

Karaś/Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings.

Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu pt. „Ostatni bastion romantyzmu”.

Płyta ukazała się nakładem wytwórni Kayax. Znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. Nie są to zwykłe piosenki o miłości. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Pod koniec września 2022 roku premierę miał drugi album Karaś/Rogucki, wydany przez Kayax, pt. „Czułe Kontyngenty”.

Ta płyta „To transport piosenek o miłości. Tym razem wysyłamy do słuchaczy przesłanie, że miłość jest narzędziem dającym szansę na wyrwanie się z chaosu, w którym pogrąża się świat. Jest trochę refleksyjnie i osobiście, jest czule i blisko” – mówi Piotr Rogucki.

Duet Karaś/Rogucki z powodzeniem koncertuje w całej Polsce. Występował już na największych festiwalach w naszym kraju, m.in. podczas Męskiego Grania.

Bilety na każdy dzień Stargard Festiwal ’23 dostępne są w kasie kina (codziennie 11:00-20:30) oraz na https://sck.stargard.pl/kalendarz-wydarzen/stargard-festiwal-23/

Na Stargard Festiwal ’23 zaprasza Prezydent Stargardu i Stargardzkie Centrum Kultury.

(r)

Poprzedni artykułNagrodzimy najlepszych w sporcie i kulturze
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Stołeczni odstawieni z kwitkiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj