WOŚP – mamy rekordy! W Stargardzie i w Polsce

0

Ponad 200 tys. zł zebrali stargardzianie podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice naszego miasta wyszło 150 wolontariuszy, którzy – bez względu na pogodę – przez wiele godzin wytrwale kwestowali w różnych miejscach Stargardu.

Były też licytacje fantów, kąpiel morsów na Rynku Staromiejskim i światełko do nieba. 140 miłośników aktywnego pomagania wzięło udział w 7. Biegu dla Orkiestry. Rekordziści pokonali aż 31 km.

W tym roku stargardzianie udowodnili, że mają naprawdę wielkie serca. Do skarbonek – tych tradycyjnych, ale również wirtualnych – trafiło ponad 200 tys. zł na WOŚP. To rekordowa kwota!

Jest kolejny rekord. Ogłoszona przed północą w niedzielę kwota, jaką zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 31. Finału w Polsce, wyniosła 154 606 764 zł. To o ponad 18 mln więcej niż na zamknięcie poprzedniego Finału, w styczniu 2022 roku.

Już od samego rana na ulicach pojawili się wolontariusze z charakterystycznymi, kolorowymi puszkami i czerwonymi serduszkami. Jak zawsze wszystko koordynowali harcerze ze stargardzkiego hufca.

Po południu wiele działo się na Rynku Staromiejskim. Występy zdolnych lokalnych muzyków i licytacje fantów, w tym wycieczki po mieście z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika. Całość zakończyło tradycyjne, symboliczne światełko do nieba w postaci konfetti.

– Już trzydziesty pierwszy raz stargardzianie pokazali, że idea WOŚP jest bliska ich sercom. Nasi mieszkańcy zawsze są gotowi do niesienia pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy z wielką energią zachęcali do wsparcia Orkiestry – mówił prezydent Rafał Zając. Podczas 31. Finału WOŚP prezydent w imieniu mieszkańców przekazał również stargardzkiemu sztabowi WOŚP czek o wartości 5 tys. zł.

Rekordowo było też w stargardzkiej Piwnicy Pod Galerią. Wyjątkowa liczba fantów i hojni licytujący – to wszystko sprawiło, że w tym roku do piwnicznej puszki trafiło 10 429,20 zł.

Już po raz 7. aktywni stargardzianie wystartowali w Biegu dla Orkiestry. Tym razem do zabawy dołączyło 140 osób w różnym wieku. Na stadionie przy ul. Sportowej maszerowali, truchtali i biegli – każdy w swoim tempie, każdy z czerwonym sercem na koszulce. Ci, którzy spędzili na bieżni najwięcej czasu i pokonali najdłuższy dystans: Patryk Kunikowski, Artur Dąbek, Tomasz Lubasiński, Patrycja Kunikowska, Joanna Suleja i Bożena Szubert dostali pamiątkowe statuetki, a pozostali – medale.

(r)

fot.: Mirosław Cofta, Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Stołeczni odstawieni z kwitkiem
Następny artykułSOM – przyjdź, wypowiedz się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj