Gala SIG z Bondem w tle

0

W Stargardzie każdego roku docenia się tych, którzy z sukcesami prowadzą swoje firmy. Te najlepsze są nagradzane podczas Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości. To również okazja do poznania kolejnych Stargardzkich Produktów Lokalnych i zdobywców nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora. Tak było i tym razem.

Gala odbyła się na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. W jej trakcie rozstrzygnięto Konkurs Gospodarczy SIG 2022. Była to już 15. edycja tego konkursu. Laureaci zostali wybrani w pięciu kategoriach.

Lider Stargardzkiego Biznesu – mikroprzedsiębiorstwa 2022:

– Azymut Zakład Usług Geodezyjnych Jerzy Kielan,

– Mój Dom Nieruchomości Tomasz Kuźniak,

– iCentrum Kancelaria Ochrony Danych dr Marlena Płonka,

– LuxPC s.c. Marcin Arczewski, Piotr Kopczyński.

Lider Stargardzkiego Biznesu – małe przedsiębiorstwa 2022:

– PPH TESS Małgorzata i Sławomir Maksymowicz sp.k.,

– Auto Sieradzan Andrzej Sieradzan,

– Paletten Service Polska sp. z o.o. sp. k.

Lider Stargardzkiego Biznesu – średnie przedsiębiorstwa 2022:

– Kuca sp. z o.o.,

– Przedsiębiorstwo Handlowe Metalik sp. z o.o.

Produkt/Usługa Roku 2022:

– Cezary Mazur Hydro-Flex – produkt: węże hydrauliczne MultiPRESS,

– Framex sp. z o.o. sp.k. – produkt: jubileuszowe okna Perllo z innowacyjnym QR CodeMojeOkna,

– Sinus Net s.c. Marcin Trześniewski, Rafał Górski – usługa: Sinus Fiber – wdrożenie sieci światłowodowej.

Inwestor Roku 2022:

– Trak Logistics sp. z o.o. Tomasz Radziszewski – nagroda za Centrum Logistyczne Trak,

– PPHU Elektrobim Konrad Kunka – wyróżnienie za rewitalizację obiektu przy ul. Ceglanej 4 (Family Center).

Izba doceniła również autorów najlepszych prac dyplomowych „wśród uczelni zrzeszonych w SIG”. Pierwszą nagrodę – 600 zł otrzymała Beata Mielcarska za pracę „Główne motywatory w pracy, w firmie produkcyjnej branży medycznej na przykładzie firmy Radiometer”. Druga nagroda – 400 zł przypadła Paulinie Kucharczyk za pracę „Analiza i ocena procesów logistycznych w firmach kurierskich w aspekcie środowiskowym”.

Niełatwo mieli przedsiębiorcy i samorząd

– Stargardzka gospodarka zamyka rok 2022 bardzo pozytywnie – pomimo wszystkich okoliczności. Znamy je: covid, wojna, tąpnięcie na rynku pracy, problemy z cenami energii – z tym wszystkim Państwo sobie doskonale poradziliście. Chciałbym za to podziękować. Szczególnie trudno było funkcjonować właścicielom mikro- i małych firm. Oni tych przeciwności doświadczają w sposób szczególnie mocny – mówił prezydent, zwracając się do przedsiębiorców. I dodał: – W 2022 r. niełatwe otoczenie miał też samorząd. Musiał sobie radzić. To wymagało odporności.

Mimo wszystko, w 2022 r. aż 21 przedsiębiorstw ze Stargardu dostało „Diamenty” miesięcznika „Forbes” w prestiżowym rankingu, pokazującym ich potencjał. Do tego w ub. roku na liście największych polskich eksporterów znalazł się stargardzki Cargotec.

Poza przedsiębiorcami gośćmi wydarzenia byli: Michał Jach, poseł na Sejm RP, Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski, przedstawiciele samorządów województwa, powiatu i miasta, instytucji rządowych, spółek państwowych oraz stowarzyszeń.

– Dzięki doskonałej współpracy władz, samorządów, a przede wszystkim doskonałemu wykorzystaniu możliwości Polaków – przedsiębiorców, doszliśmy do tego, że Polska gospodarka trzyma się bardzo dobrze – powiedział poseł Michał Jach. – Polski PKB rośnie w sposób nigdy wcześniej w historii Polski niespotykany.

W dalszej części gali SIG rozstrzygnięto 5. edycję konkursu Stargardzki Produkt Lokalny:

– kategoria Debiut Roku: kawa speciality – „Domi” Dominik Gajewski Kitiko Coffee Roastery Palarnia Kawy Stargard,

– Krakersy JOY z burakiem wytrawne, z burakiem, czosnkiem i czarnuszką Veggie – Rarytas sp. z o.o.

Nagrodę im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku otrzymali:

– Magdalena Szejny Hotel Kyriadhotel wzbogacił bazę noclegową w Stargardzie; mieści się w zrewitalizowanym budynku byłego Hotelu Staromiejskiego,

– Starmet sp.j. – firma jest jednym z wiodących przedsiębiorstw branży recyklingowo-handlowej w Polsce, zajmuje się również m.in. produkcją wyrobów z odpadów pokablowych.

Jest program zwolnień z podatku od nieruchomości

Wydarzenie uświetniły występy stargardzian, którzy wykonali utwory z filmów z Jamesem Bondem – w aranżacjach specjalnie przygotowanych na Stargardzką Galę Przedsiębiorczości przez Przemka Wielebę. Na dużej scenie SCK zaprezentowali się: Piotr Korzeniowski, Adrianna Bąk, Eryka Wieleba, Paulina Pryciak, Przemysław Wieleba oraz zespół Women String Trio w składzie Natalia Wesołowska, Aleksandra Pawlak i Dorota Witkowska.

Stargard cały czas podejmuje działania, które mają przyciągać kolejnych inwestorów, ale także ułatwiać funkcjonowanie w mieście tym już działającym.

– W naszym parku przemysłowym mamy 40 hektarów gruntów, które są wprost przeznaczone dla sektora MŚP. W ubiegłym roku uruchomiliśmy też program zwolnień z podatku od nieruchomości, który na pewno jest jedną z najefektywniejszych tego typu ofert w Polsce. Poza tym oferujemy szereg ulg wynikających z położenia w specjalnej strefie ekonomicznej i wsparcie naszej agencji rozwoju lokalnego. Realizujemy również wiele projektów drogowych poprawiających komunikację i tych z obszaru podnoszenia jakości życia. Zależy nam, żeby obecni, ale i przyszli pracownicy wszystkich firm dobrze się czuli w tych przedsiębiorstwach, a także w samym Stargardzie. Żeby widzieli szanse na rozwój i zamieszkanie właśnie tutaj – mówi prezydent Rafał Zając.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Kolejny rywal na kolanach
Następny artykułKultura Cafe. Przy kawie o stargardzkiej kulturze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj