W Dolicach powstały dwa mieszkania chronione dla osób z niepełnosprawnościami

0

Na zaproszenie wójta gminy Dolice Grzegorza Brochockiego, starosta Iwona Wiśniewska wraz z wicestarostą Łukaszem Wilkoszem uczestniczyli w otwarciu mieszkań chronionych w Dolicach.

Koszt inwestycji to około 670 tys. zł, z czego około 500 tys. zł dofinansowania pochodzi ze środków Funduszu Solidarnościowego.

– Dolice to przykład gminy dobrych praktyk – dowody można mnożyć. Cieszę się, że ambitnych przedsięwzięć w Państwa kalendarzu stale przybywa. Życzę dalszego rozwoju, gratuluję intuicji, która pomaga odpowiadać na potrzeby mieszkańców – mówiła w miniony piątek starosta stargardzki podczas otwarcia mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami.

Powstały one na parterze budynku po byłym Ośrodku Zdrowia. Konieczna była przebudowa tego lokalu w celu wydzielenia dwóch mieszkań – chronionych wspieranych.

– Jest to forma pomocy społecznej, z której będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, które potrzebują pomocy w codziennych czynnościach, ale nie wymagają całodobowej opieki. W mieszkaniach jest łącznie 9 miejsc – informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dolicach.

bk

fot. – źródło: Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Poprzedni artykułJazda na DW142 z prędkością 165 km/h zakończona. Jest wysoki mandat i punkty karne
Następny artykułObwodnica północna. Odcinek od Składowej do Orzeszkowej już przejezdny


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj