Zmarł Andrzej Korzeb. Prezydent: Siłę i determinację łączył z empatią

0

Po długiej chorobie odszedł Zasłużony dla Miasta Stargardu, wieloletni zastępca prezydenta w latach 1990 – 2015. Miał ważny wkład w budowanie struktur lokalnego samorządu. W okresie po transformacji ustrojowej Andrzej Korzeb był odpowiedzialny m.in. za przekształcanie zakładów komunalnych w spółki.

– Prezydent Andrzej Korzeb jest i zawsze będzie dla mnie jedną z najważniejszych osób, takich, których znajomość jest wyróżnieniem, zaszczytem. Swoją siłę i determinację łączył z empatią wobec słabszego, potrzebującego wsparcia człowieka. Przez wiele lat prowadził finanse Stargardu i całą gospodarkę komunalną w sposób szalenie mądry i odpowiedzialny. Z tego, jak ukierunkował sprawne funkcjonowanie miasta, będziemy wszyscy jeszcze długo korzystać – mówi prezydent Rafał Zając.

W 1990 r. Andrzej Korzeb został powołany do pierwszego składu Zarządu Miasta. W tym samym roku objął stanowisko zastępcy prezydenta. Tę funkcję pełnił, z niewielkimi przerwami, aż do 2015 r., w tym przez 13 lat współpracował ze śp. prezydentem Sławomirem Pajorem. Przez cały ten czas miał duży wkład w kształtowanie polityki gospodarczej Stargardu. Zajmował się również projektowaniem i realizacją budżetu miasta. Miał także nadzór nad tworzeniem planów zagospodarowania przestrzennego. Za jego największą zasługę uznaje się kierowanie procesem powstawania spółek komunalnych – Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Radni Rady Miejskiej w 2016 r. zdecydowali o przyznaniu Andrzejowi Korzebowi tytułu Zasłużonego dla Miasta Stargardu. Jego pożegnanie rozpocznie się 10.02. (piątek) o 13:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego (ul. ks. J. Twardowskiego 1). W tym samym miejscu o 13:30 odprawiona zostanie msza święta w intencji zmarłego. Około 14:30 na starym cmentarzu zaplanowano odprowadzenie na miejsce spoczynku.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułFerie zimowe w Stargardzie 2023. Jest w czym wybierać
Następny artykułIzabela Strzelczyk-Kosmal. Ikony


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj