Będzie przebudowa Chrobrego, Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej

0

To już pewne. W tym roku ruszą prace poprawiające stan dróg na Starym Mieście. Ogromna przebudowa dotyczy ulic: Bolesława Chrobrego, Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej. To wygoda dla mieszkańców, ale również zwiększenie ich bezpieczeństwa. Poprawi się także estetyka tej części starówki. Na całą inwestycję miasto pozyskało ponad 10 mln zł dofinansowania.

– Skala zaplanowanych robót jest imponująca. To będzie kompleksowa przebudowa w tej historycznej części Stargardu. Projekt uzupełnia spory zakres prac, który już tam wykonaliśmy jakiś czas temu, m.in. na ul. Krzywoustego, Chrobrego, a jeszcze wcześniej wokół Rynku Staromiejskiego i na stargardzkich plantach. Również, dzięki sugestiom zgłaszanym przez stargardzian podczas konsultacji, wypracowaliśmy spójny, kompletny projekt, na który zdobyliśmy pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Cały czas zachęcam do udziału w takich spotkaniach. Efekty mówią same za siebie – mówi prezydent Rafał Zając.

W ubiegłym roku stargardzianie spotkali się z projektantem, który przedstawił szczegóły tej dużej inwestycji. Dyskusja trwała kilka godzin. Pojawiło się wiele pytań, pomysłów i sugestii zarówno od mieszkańców starówki, rodziców uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i okolicznych przedsiębiorców. Następnie stworzony został kompletny projekt wraz z niezbędną dokumentacją.

Kolejnym krokiem było złożenie wniosku o wsparcie tej dużej inwestycji środkami zewnętrznymi. Cały wydatek na tę przebudowę to ponad 17 mln zł, a dofinansowanie z RFRD pozwoli pokryć około 60 proc. kosztów.

Prace na ulicach: Bolesława Chrobrego, Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej ruszą w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Po zakończeniu robót ta część Starego Miasta zupełnie zmieni swoje oblicze. Nowe nawierzchnie pojawią się zarówno na jezdniach, jak i na chodnikach. Będzie odpowiednie oświetlenie i dużo zieleni oraz miejsca postojowe dla samochodów. Rowerzystów z pewnością ucieszy nowa ścieżka wzdłuż ul. Bolesława Chrobrego. Kolejnym planowanym elementem są wyniesione skrzyżowania wraz z przejściami dla pieszych, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo przechodniów – w tym uczniów SP nr 5.

Ta modernizacja jest już pewna, szykuje się następna. Trwają prace projektowe przebudowy ul. Spichrzowej. Warto aktywnie uczestniczyć w planowaniu miejskich inwestycji. Właśnie wtedy jest najlepszy czas, żeby uwzględnić uwagi mieszkańców jeszcze przed rozpoczęciem robót. Każdy kolejny gotowy projekt umożliwia staranie się o środki zewnętrzne, a tym samym przybliża nas do następnych realizacji.

(r)

mapa: geoportal.gov

Poprzedni artykułZespół Parków Krajobrazowych w pięknym „Szmaragdzie”
Następny artykułI LO „Brązową Szkołą 2023” w Rankingu Liceów Perspektywy 2023


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj