Kolejni operatorzy obrabiarek Haas z certyfikatami

0

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Certyfikowany operator obrabiarek Haas” oraz dyplomów i nagród za udział w konkursie CNC.

Nauka odbywała się w ramach zajęć pozalekcyjnych w wymiarze dwóch godzin tygodniowo przez okres trzech lat, co wymagało od młodzieży dużego zaangażowania i wytrwałości. Uczniów przygotowywał Miłosz Puchniarski, który prowadził zajęcia z zakresu programowania i obsługi obrabiarek CNC.

Osoby, które ukończyły szkolenie certyfikujące, to pięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie – Jakub Jackowiak, Jakub Cieślicki, Hubert Kościński, Błażej Materka z technikum mechatronicznego oraz Filip Banasiak z technikum mechanicznego. Te same osoby wzięły udział w konkursie „Najlepszy operator – programista CNC”.

Zadanie konkursowe w jednej części polegało na napisaniu programu numerycznego do wykonania detalu zgodnie z rysunkiem wykonawczym, a w drugiej na kompletnej obsłudze centrum frezarskiego VF 3SS Haas z przeprowadzeniem obróbki włącznie.

Podsumowaniem konkursu było przyznanie dyplomów oraz cennych nagród ufundowanych ze środków przekazanych od fundacji Gene’a Haasa, wiodącego na świecie amerykańskiego producenta obrabiarek CNC.

Miejsca w konkursie zajęli: I miejsce – Jakub Jackowiak, II miejsce – Jakub Cieślicki, III miejsce – Filip Banasiak, IV miejsce – Hubert Kościński oraz V miejsce – Błażej Materka.

W uroczystym wręczeniu nagród, na zaproszenie gospodarzy, udział wzięli starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, wicestarosta stargardzki Łukasz Wilkosz, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Jerzy Hernet, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Stargardzkiego Mariusz Nosal, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie Tomasz Korytkowski oraz przedstawiciele Firmy Abplanalp – Artur Wędrychowicz i Damian Procak.

(r)

fot. – źródło: Starostwa Powiatowe w Stargardzie

Poprzedni artykułL.U.Z. Blues w Piwnicy TPS
Następny artykułTwój umysł mnie kręci. Walentynkowy weekend w FILARACH


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj