Kayah na scenie Stargard Festiwal ‘23

0

Kayah to kolejna gwiazda, która wystąpi podczas drugiego dnia (sobota, 24.06.) Stargard Festiwali ’23. Wtedy też na scenie pojawi się Mery Spolsky.

Wybitna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Znana z tak wielkich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, „Podatek od miłości”, „Dawaj w długą”, czy ostatniego hitu nagranego wraz z Viki Gabor – „Ramię w ramię”.

Swój debiutancki autorski album „Kamień” wydała w 1995 roku. Teraz ma na koncie 11 albumów. W czasie swojej solowej kariery otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu czy albumu. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej. Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi artystami, jak Goran Bregović, Cesária Évora, Teofilo Chantre, Idan Raichel czy Yasmin Levy.

Bilety na każdy dzień Stargard Festiwal ’23 | 23-25/06/2023 dostępne są w kasie kina (codziennie 11:00-20:30) oraz na https://sck.stargard.pl/kalendarz…/stargard-festiwal-23/

𝑁𝑎 𝑆𝑡𝑎𝑟𝑔𝑎𝑟𝑑 𝐹𝑒𝑠𝑡𝑖𝑤𝑎𝑙 ’23 𝑧𝑎𝑝𝑟𝑎𝑠𝑧𝑎 𝑃𝑟𝑒𝑧𝑦𝑑𝑒𝑛𝑡 𝑆𝑡𝑎𝑟𝑔𝑎𝑟𝑑𝑢 𝑖 𝑆𝑡𝑎𝑟𝑔𝑎𝑟𝑑𝑧𝑘𝑖𝑒 𝐶𝑒𝑛𝑡𝑟𝑢𝑚 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑦.

(r)

Poprzedni artykułPrzybędzie nowych mieszkań na Lotnisku
Następny artykułTrenuj z wojskiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj