W amfiteatrze praca wre. Czas na budowę elementów widowni

0

Zgodnie z planem idą roboty przy inwestycji, na którą czekają stargardzianie.

Po wykonaniu wszystkich prac ziemnych przyszedł czas na budowę elementów konstrukcyjnych widowni. Na uformowanej skarpie wykonano już pierwszą ścianę oporową i fundament na drugim poziomie. Przygotowywany jest też teren na kolejnych poziomach widowni.

Na tym etapie postępy robót najlepiej oglądać na zdjęciach z lotu ptaka. Charakterystyczny jest duży dźwig, który widoczny jest z różnych miejsc w okolicy.

Po kompleksowym remoncie do amfiteatru będzie można dojść jednym z 8 wejść. Widzowie zyskają nowe ławki, a na samej górze pojawią się dodatkowe miejsca do siedzenia. Artyści wystąpią na scenie w kształcie sześciokąta o powierzchni ponad 540 mkw. Całość uzupełni oświetlenie. Rowerzyści będą mogli zostawić swoje jednoślady przy stojakach, a zachowanie porządku ułatwią kosze na śmieci.

Zmodernizowany amfiteatr będzie estetyczny, funkcjonalny i komfortowy dla każdego – również dla osób z niepełnosprawnościami. Po zakończeniu przebudowy otrzymamy nowoczesny obiekt, w którym łącznie będzie mogło się bawić nawet 4 tys. osób.

Wartość wszystkich prac to około 22 mln zł. Jeśli inwestycja pójdzie zgodnie z planem, z wyremontowanego amfiteatru skorzystamy w już przyszłym roku.

(r)

fot. Mariusz Boderek

Poprzedni artykułZachodniopomorskie RoboCampy – programowanie za darmo
Następny artykułBrama Wałowa. Wystawa prac Izabeli Kołwzan pt. „Światło na lampy”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj