Trwa modernizacja przelewickiej oranżerii

0

Prace inwestycyjne w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej postępują zgodnie z harmonogramem. Centrum jest w trakcie renowacji XIX-wiecznego pałacu i budynków wchodzących w skład zespołu folwarcznego, w tym oranżerii.

Budynek oranżerii pochodzi z 1910 r. Do 1997 r. użytkowany był jako stodoła. Dopiero w 2006 r. obiekt przebudowano na oranżerię. Dotychczas w budynku można było podziwiać rośliny typowe dla klimatu śródziemnomorskiego.

– W wyniku prowadzonych prac, wewnątrz zamontowana zostanie instalacja wentylacji mechanicznej i automatycznego sterowania klimatem. Uzupełniona zostanie kolekcja roślin między innymi o gatunki roślin owadożernych i storczyki. Pod szklanym dachem będzie można obserwować różne formy rozwojowe motyli i innych bezkręgowców – informuje Kamila Bednarska, specjalista ds. promocji Ogrodów Przelewice.

Pozostałe części budynku zostaną przystosowane do celów edukacyjnych, kulturalnych i wystawienniczych. W północnej części obiektu nadal będzie znajdować się pracownia ceramiczna i plastyczna, która zostanie w pełni wyposażona na potrzeby warsztatów.

Prace modernizacyjne na terenie Ogrodów Przelewice mają być zakończone do listopada 2023 r.

(r)

Poprzedni artykułPatrycja Markowska na Stargard Festiwal ‘23
Następny artykuł„Silent Twins” – historia o bliźniaczkach, które umilkły dla świata zewnętrznego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj