Piłka nożna. Stargardzkie derby w Pucharze Polski dla Błękitnych

0

Mecz 1/16 Pucharu Polski na szczeblu ZZPN stanowił przedsmak trzecio- i czwartoligowych rozgrywek, które startują już w przyszły weekend. W stargardzkich derbach lepsi okazali się Błękitni, którzy pokonali Polski Cukier Kluczevię 1:0.

Polski Cukier Kluczevia Stargard – Błękitni Stargard 0:1

Bramka: 33. min. Liśkiewicz

Sobotnie spotkanie odbyło się na Euroboisku przy Ceglanej w Stargardzie. Warunki pogodowe były dalekie od ideału, a i piłkarze nie stworzyli zbyt porywającego widowiska. Spisali się za to kibice obu drużyn, którzy prowadzili doping przez cały mecz.

W pierwszej połowie, mimo że na boisku przeważali Błękitni, brakowało sytuacji bramkowych. Kiedy wydawało się, że na przerwę piłkarze zejdą przy wyniku 0:0, prawym skrzydłem pognał Bartosz Nowicki, minął dwóch obrońców Kluczevii, po czym dośrodkował w pole karne. Piłkę próbował wyłapać Marek Ufnal, ale źle obliczył lot piłki i ta znalazła się na głowie Macieja Liśkiewicza, który posłał ją do siatki.

Po zmianie stron Błękitni mogli podwyższyć na 2:0, ale Adrian Kwiatkowski, mając przed sobą tylko golkipera Kluczevii, uderzył prosto w niego.

W odpowiedzi podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego przeprowadzili dwie groźne akcje, jednak zabrakło ich wykończenia.

Na kwadrans przed końcem spotkania wydawało się, że do Kluczevii uśmiechnęło się szczęście, bowiem – po faulu na zawodniku tego zespołu w polu karnym Błękitnych – sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Michał Magnuski, ale przestrzelił.

Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem podopiecznych Piotra Rasta.

W najbliższy weekend rozpocznie się runda wiosenna trzeciej i czwartej ligi. Na pierwszym z tych szczebli Błękitni podejmą Gedanię Gdańsk (sobota, godz.13), na drugim – Polski Cukier Kluczevia zagra na wyjeździe z Białymi Sądów (sobota, godz.13).