Kto ma odblask na sobie, ratuje swoje życie i zdrowie

0

Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi i rowerzyści na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego, w trosce o ich bezpieczeństwo, stargardzcy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną, zachęcając wszystkich do noszenia elementów odblaskowych.

Mundurowi obsługujący poważne zdarzenia drogowe z udziałem pieszych często zastanawiają się, czy poważnego w skutkach wypadku udałoby się uniknąć, gdyby pieszy był lepiej widoczny, posiadał jakikolwiek element odblaskowy.

Po zmroku pieszy czy rowerzysta, który ubrany jest na ciemno i nie posiada żadnych elementów odblaskowych, a kierowca dodatkowo oślepiany jest reflektorami innego auta, zostanie zauważony przez kierującego dopiero z odległości około 10-15 metrów. Wtedy najczęściej jest już za późno na wykonanie jakiegokolwiek manewru.

Dlatego też stargardzcy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, wspólnie z wicestarostą Łukaszem Wilkoszem oraz Ireną Agatą Łucką, przewodniczącą Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Pamiętajmy, że elementy odblaskowe są widoczne dla kierowcy nawet z odległości 1000 metrów. Niestety, nie wszyscy jeszcze stosują się do obowiązujących przepisów. Jeden mały odblask przyczepiony do ubrania może uratować życie – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułSprawny Peron – nowa aplikacja PKP PLK do zgłaszania usterek na kolei
Następny artykułPyrzyckie. Wyznaczyli kolejne ulice i nadali im nazwy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj