Sprawny Peron – nowa aplikacja PKP PLK do zgłaszania usterek na kolei

0

PKP Polskie Linie Kolejowe SA uruchomiły specjalną aplikację do szybkiego zgłaszania usterek na stacjach i przystankach. To dodatkowa informacja dla zarządcy infrastruktury i tym samym możliwość szybszej reakcji na zaistniałe nieprawidłowości.

Aplikacja jest bezpłatna i działa na urządzeniach z systemami Android oraz iOS.

Narzędzie zostało stworzone z myślą o zapewnieniu oczekiwanego komfortu podróżnych. Umożliwia przekazywanie do PLK informacji o usterkach, stanie czystości infrastruktury pasażerskiej na peronach, drogach dojścia, a także przejściach nad i pod torami, zarządzanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Aplikacja Sprawny Peron to dodatkowe narzędzie, obok formularzy kontaktowych dostępnych na stronie internetowej PLK SA (https://www.plk-sa.pl/kontakt/formularze-kontaktowe), do zgłaszania uchybień i wad. Pozwala na szybkie przekazanie informacji o stanie infrastruktury pasażerskiej, w efekcie czego, jak zapewnia PLK, następuje szybka reakcja zarządcy infrastruktury na zaistniałe nieprawidłowości.

Jak to działa?

W przypadku zauważenia usterki, np. awarii windy, nagłośnienia, wyświetlaczy czy zaśnieżonego peronu, podróżny może w szybki sposób dokonać zgłoszenia wady lub mankamentu. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać z listy stację lub przystanek. Data i godzina jest uzupełniana automatycznie. Lokalizację można również łatwo wprowadzić z wykorzystaniem kodów QR, które znajdują się na wszystkich plakatowych rozkładach jazdy. Wystarczy w aplikacji kliknąć ikonkę symbolizującą kod, a następnie zeskanować ją aparatem telefonu.

W kolejnym kroku należy wybrać z dostępnych opcji konkretne miejsce występowania usterki oraz wybrać z listy rodzaj nieprawidłowości. Opcjonalnie można szerzej opisać usterkę oraz dodać obrazujące ją zdjęcie. Krótki proces kończy wybranie opcji „Zgłaszam usterkę”.

Aplikację Sprawny Peron można bezpłatnie pobrać z Google Play lub Apple Store.

(r), grafika – źródło: PKP PLK

Poprzedni artykułW MPK dużo nowości: kolejny MAN, nowe wiaty, fotowoltaika, następne tablice DIP
Następny artykułKto ma odblask na sobie, ratuje swoje życie i zdrowie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj