W MPK dużo nowości: kolejny MAN, nowe wiaty, fotowoltaika, następne tablice DIP

0

Luty, mimo najmniejszej liczby dni w roku, zaowocował ważnymi wydarzeniami w MPK Stargard.

Zakup autobusu MAN NL280 Lion’s City

Na początku miesiąca, na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Składowej 1, zaparkował autobus MAN NL280 Lion’s City. Zastąpił on w służbie 21-letnią Scanię Hess. Nabytek został wyprodukowany w 2009 roku i służył pasażerom w Hagen w Niemczech. Autobus ma 12 metrów długości, posiada 32 miejsca do siedzenia i 52 miejsca do stania. Jest niskopodłogowy, można wejść do niego dwiema parami drzwi. Pracownicy Działu Serwisu MPK przygotowali technicznie pojazd do pracy w naszym mieście, dostosowali tablice kierunkowe oraz zmienili jego barwy na bardziej stargardzkie. Od 8 lutego autobus porusza się już po ulicach Stargardu.

Montaż trzech wiat przystankowych

Na kolejnych przystankach w mieście pojawiły się nowe, zadaszone i oszklone wiaty przystankowe. Na przystanku Szczecińska-RWN została wymieniona wyeksploatowana konstrukcja, a zupełnie nowe wiaty stanęły na przystankach Wojska Polskiego-Ogrody Łukasiewicza i Lipnik-Stargardzka. Wiaty poprawią komfort oczekiwania pasażerów na autobus i ochronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej

– Na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Składowej 1 powstała instalacja fotowoltaiczna, która produkuje już energię elektryczną dla spółki. Na dachu budynku administracyjnego zamontowane zostały 62 panele fotowoltaiczne, które w sumie produkują energię o mocy około 30 kWp. Pozwoli to pokryć roczne zapotrzebowanie spółki na energię elektryczną w prawie 25 procentach. To ważna inwestycja z punktu widzenia niepewności cen energii elektrycznej oraz istotny wkład w rozwój źródeł energii odnawialnej – informuje MPK.

Montaż dwóch tablic Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP)

Na przystankach przy ul. Staszica pojawiły się dwie elektroniczne tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. To kolejne dwa przystanki w naszym mieście wyposażone w taki system. Urządzenia wyświetlają faktyczne czasy przyjazdu autobusów według ich aktualnego położenia. z uwzględnieniem ewentualnego opóźnienia podczas dużego nasilenia ruchu w mieście. Urządzenia na przystanku Staszica i Staszica-LO wyposażone są również w zapowiedź głosową dla osób niedowidzących. System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zapewnia pasażerowi wiarygodną informację o przyjazdach autobusów podczas codziennych podróży.

MPK regularnie inwestuje w takie urządzenia. Od kilku lat pasażerowie korzystają z nich na przystankach Czarnieckiego-plac Wolności i Szczecińska- Słoneczna (przy sklepie Netto). Tablice dynamicznej informacji pasażerskiej są również w ZCP. Ostatnio dwie kolejne zamontowano na Park&Ride. Można na nich sprawdzić połączenia z ZCP – zarówno linii jeżdżących po Stargardzie, jak i międzymiastowych.

(r), fot. – źródło: MPK Stargard

Poprzedni artykułDzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych: msze św., marsz i apel pamięci
Następny artykułSprawny Peron – nowa aplikacja PKP PLK do zgłaszania usterek na kolei


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj