Nabór do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej

0

W Stargardzie działa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczną I stopnia. Jej uczniowie łączą zajęcia artystyczne z nauką podstawowych przedmiotów. Placówka rekrutuje do pierwszej klasy na rok szkolny 2023/2024.

Wnioski są przyjmowane do 13.03. (poniedziałek) w sekretariacie OSM przy ul. Popiela 2. Można też wysłać e-mail na adres: [email protected].

O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się rodzice dzieci w wieku 6 lub 7 lat. Nabór na najbliższy rok szkolny odbędzie się na: fortepian, skrzypce, altówkę, wiolonczelę, kontrabas, obój, flet, klarnet, gitarę, perkusję, akordeon, trąbkę, fagot i saksofon.

W ramach rekrutacji młodzi ludzie przejdą również tzw. badanie przydatności. Kandydaci będą musieli m.in. zaśpiewać krótką piosenkę, określić wysokie, średnie i niskie dźwięki, oraz powtórzyć zaprezentowany przez nauczyciela schemat rytmiczny. Komisja sprawdzi również predyspozycje dziecka do nauki gry na wybranym instrumencie.

Nabór trwa do 13.03. (poniedziałek). W sobotę (11.03.) w OSM I st. (sala nr 2) odbędą się również konsultacje dla kandydatów. Wszystkie dokumenty do wypełnienia i regulamin można znaleźć tutaj. Trzeba pamiętać, żeby do wniosku dołączyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w OSM.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 17.03. (piątek). Następnie rodzice powinni do wtorku (21.03.) złożyć w szkole pisemne oświadczenie, a ostateczną listę kandydatów przyjętych do OSM poznamy 22.03. (środa).

(r)

Poprzedni artykułRondo z Unią Europejską
Następny artykułW czasie wolnym od służby, po pościgu, zatrzymał złodzieja i odzyskał skradziony towar


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj