Nowe pojazdy dla strażaków przekazane. Jeden – z najwyższą drabiną

0

Pięć nowych wozów pożarniczych dla Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie, które pomogą w ratowaniu życia, zdrowia i dobytku stargardzian, zaprezentowano na Rynku Staromiejskim. Jedno z aut ma najwyższą na świecie łamaną drabinę o wysokości prawie 42 m.

– Nowoczesny sprzęt o wartości prawie 8 mln zł, który w ciągu 12 miesięcy trafia do jednej komendy, jest czymś wyjątkowym. Funkcjonariusze ze Stargardu są bardzo dobrze oceniani, ponieważ reprezentują naprawdę wysoką skuteczność i poziom ratowniczy. Wspomniany sprzęt będzie wykorzystywany również przez powstającą właśnie grupę ratownictwa technicznego, która obsłuży także województwo zachodniopomorskie. To na pewno podnosi rangę komendy w Stargardzie – mówi generał Jarosław Tomczyk, zachodniopomorski komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Komenda Powiatowa PSP w Stargardzie wzbogaciła się o ciężki samochód nośnik kontenerowy, samochód ratownictwa drogowego SCRt z rotatorem, ciężki samochód ratownictwa technicznego, samochód specjalny z drabiną mechaniczną Iveco 180E32/Magirus, samochód rozpoznawczo-ratowniczy.

Przekazanie nowoczesnych pojazdów było okazją do podkreślenia roli strażaków, niezmiennie plasujących się na szczycie zestawienia najbardziej poważanych zawodów w Polsce.

– Mieszkańcy wiedzą, że mogą liczyć na naszych strażaków, a ja z kolei zapewniam, że straż może liczyć na miasto. Zarówno w kwestii doposażania komendy, ale również w każdej innej sprawie, z którą się do nas zwróci – mówi prezydent Rafał Zając. – Dla wszystkich najważniejsze pozostaje zdrowie i bezpieczeństwo. Kiedy czujemy zagrożenie, to pozostałe kwestie przestają mieć znaczenie. O bezpieczeństwo stargardzian znakomicie troszczą się właśnie nasi strażacy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Zakup wozów dla KP PSP w Stargardzie był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środkom Unii Europejskiej i lokalnych samorządów.

W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli też m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, zastępca komendanta powiatowego PSP w Stargardzie mł. bryg. Paweł Różański, radni miasta i powiatu, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz… przedszkolaki.

Tylko w ostatnich czterech latach kwotą ponad 1 mln 100 tys. zł z budżetu Stargardu dofinansowano działalność straży pożarnej w naszym mieście. Pieniądze wydano m.in. na dofinansowanie zakupów pojazdów ratowniczo-gaśniczych, agregat prądotwórczy o ogromnej mocy, skokochron, defibrylatory AED, odkurzacz i osuszacz powietrza, a także nowoczesny system łączności. Wsparcie finansowe ze środków miasta będzie przyznane także w tym roku.

oprac. bk

fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSylwia Grzeszczak na Stargard Festiwal ’23
Następny artykułBezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj