36. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w ZSBT Stargard

0

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem
i gospodarzem XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. ZSBT gościł u siebie 25 uczniów z 6 szkół budowlanych.

Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny, Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego ze Szczecina oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu.

Organizatorem OWiUB jest Politechnika Warszawska.

Uczestnicy tej olimpiady to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego, wyłonieni po eliminacjach szkolnych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku. Znajduje się w rejestrze olimpiad przedmiotowych MEiN. Przygotowując się do udziału w zawodach, uczniowie rozwijają zainteresowanie budownictwem, pogłębiają wiedzę i umiejętności budowlane, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi oraz są zachęcani do rozwijania swoich uzdolnień.

Trzech najwyżej uplasowanych uczniów będzie reprezentować okręg szczeciński na etapie centralnym, który skupi najlepszych uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczestnicy będą walczyć o zwolnienie z egzaminu zawodowego i o indeks uczelni technicznych.

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych reprezentowali uczniowie: Zuzanna Pawlak, Laura Stec, Anna Czubińska, Kinga Pełka, Nikola Matuła, Mateusz Holewa. Opiekunem młodzieży ze stargardzkiej „budowlanki” była Magdalena Wojtaszak-Kasza.

W tym roku sponsorami OWiUB na szczeblu okręgowym byli: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Oddział Zachodniopomorski Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Budimex SA, Intech Rusztowania, Atlas, PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie, EcoReadyBath, Cukiernia Nova, Stanled I Sp. z o.o.

Upominki dla wszystkich uczestników i opiekunów, ufundowane przez sponsorów, wręczyli: starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, Krzysztof Stalęga, kierownik robót sekcyjnych w firmie Budimex SA, Krzysztof Kozioł, HR Talent Manager w EcoReadyBath.

Gośćmi wydarzenia byli też: dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Jerzy Hernet, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Bronisław Stefanowicz, radna Rady Powiatu Stargardzkiego Anna Gołofit, członkini Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Ludmiła Sabadini, wiceprezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Ryszard Gołębiowski, Anna Zduniak i Zbigniew Mocny z PKP Polskich Linii Kolejowych SA Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie.

(r)

Poprzedni artykułTrasa Pojezierzy Zachodnich. Ścieżka Marianowo – Ińsko po nasypie kolejki wąskotorowej coraz bliżej  
Następny artykułSportowiec roku 2022. O zapasach z trenerem Mariuszem Kucharczykiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj