Stargard wyróżniony w konkursie ekologicznym. Mieszkańcy oddali ponad 31 tys. kg elektrośmieci

0

Program Polska Stolica Recyklingu rozstrzygnięty. W ogólnopolskiej grywalizacji miast zwyciężyły Siedlce, zdobywając zaszczytny tytuł i statuetkę z recyklingu. Stargard otrzymał medal z recyklingu elektrycznych śmieci oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami zasadzi ponad 300 drzew.

Będzie Elektryczny Las

W zmaganiach wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu: czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; odbiorów domowych i z firm; zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie ekopikników. Mieszkańcy Stargardu, w ramach programu, oddali ponad 31 tys. kilogramów elektrycznych śmieci, za co miasto otrzymało unikatowy medal z frakcji pochodzących z recyklingu.

Dodatkową nagrodą w programie są sadzonki drzew.

– Wspólnie z mieszkańcami Stargardu zasadzimy 313 sadzonek drzew. Elektryczny Las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób – podkreśla Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Edukacja ekologiczna poza schematami

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich.

– Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do grywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Stargardu determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Szczegóły dotyczące drugiej edycji znajdą się na stronie www.polskastolicarecyklingu.pl.

(r)

grafika – https://www.polskastolicarecyklingu.pl/#/

fot. ZUK Stargard

zdjęcie główne – Julita Siek, dyrektorka Zarządu Usług Komunalnych w Stargardzie

Poprzedni artykułSzykują się kolejne inwestycje. Można przesłać swoje sugestie
Następny artykułKornelia Sadowska z sukcesem w The Voice Kids


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj