Są pieniądze na ekologiczne piece

0

Już ponad 160 stargardzian skorzystało z dofinansowania na wymianę starych, szkodzących środowisku pieców na nowsze albo na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Czeka jeszcze kilkadziesiąt grantów z Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Z takiego wsparcia mogą skorzystać również osoby, które mieszkają w zabudowie wielorodzinnej.

Pieniądze z ZPA są przeznaczane na likwidację pieców na paliwo stałe. Każdy grant to 7,5 tys. zł. Kopciuchy można zastąpić bardziej nowoczesnymi urządzeniami, np. zasilanymi paliwem stałym o niskiej emisyjności. Inna opcja to podłączenie do sieci ciepłowniczej, instalacja ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego. Dzięki temu poprawia się jakość powietrza w całym Stargardzie.

Aby starać się o takie dofinansowanie, trzeba do 30.06.2023 r. (piątek) złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) – osobiście lub przesłać pocztą. Wnioski do wypełnienia i szczegółowe informacje o ZPA można znaleźć tutaj. W razie pytań warto też wysłać e-mail na adres: [email protected] lub [email protected] albo zadzwonić – tel. 91 578 38 44, 91 578 40 15.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułWysoki mandat za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu
Następny artykułNowe stawki opłat za prawo jazdy – jednakowe we wszystkich województwach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj