Edu Day – Stargard (15.03) i Szczecin (16.03)

0

Targi Edukacyjne Edu Day dla maturzystów odbywają się w Stargardzie i Szczecinie od kilku lat. Jednak na Pomorzu jest to już 30. edycja tej imprezy. Targi organizowane są w 8 miastach Polski północnej od 2015 r.

Edu Day ma umożliwić obecnym i przyszłorocznym maturzystom zapoznanie się z ofertą edukacyjną najbardziej prestiżowych uczelni z całego kraju. Targi swym zasięgiem obejmą ponad kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z regionu, w których uczy się blisko 10 tys. uczniów.

Wystawcami na targach będą przede wszystkim uczelnie wyższe oraz instytucje szkoleniowe i rynku pracy. W poprzednich edycjach, organizowanych już w 8 miastach Pomorza, targi odwiedziły takie uczelnie jak: Politechnika Koszalińska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny ze Szczecina, Uniwersytet Szczeciński, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Marynarki Wojennej, Politechnika i Uniwersytet Morski, UMK z Torunia, UKW z Bydgoszczy, Akademia Pomorska ze Słupska oraz uczelnie z Gdańska, Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i Warszawy.

– Nie ma lepszej możliwości poznania swojej przyszłej uczelni, jak spotkanie z jej przedstawicielami twarzą w twarz i uzyskanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące młodzież maturalną pytania – zapewniają organizatorzy.

Wybór studiów, kierunku kształcenia to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. To, jakie studia wybierze maturzysta, będzie wpływać na jego życie zawodowe przez kilkanaście kolejnych lat. Czasem jest to wybór na całe życie.

Warto tę decyzję podjąć po dokładnym rozpoznaniu rynku edukacyjnego. Na targach będzie możliwość zapoznania się z ofertą prestiżowych uczelni z regionu i całej Polski, prezentowanych będzie ponad 500 kierunków studiów. Wybór nie jest łatwy, ale w jednym miejscu uzyskać można informacje i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Więcej informacji oraz lista wystawców na www.eduday.pl

Partnerem Targów Edu Day są Zespół Szkół nr 2 ze Stargardu oraz Technikum Ekonomiczne ze Szczecina. Patronat nad targami objęła Starosta Stargardzki i Prezydent Szczecina.

(r)

Poprzedni artykułDziennikarski protest po tragicznej śmierci Mikołaja Filiksa 
Następny artykułMasz 18 lat? Możesz wygrać darmowe bilety na podróże koleją po Europie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj