Błękitni Stargard. W dziewięć minut rozbili outsidera

0

W drugim meczu rundy wiosennej podopieczni Piotra Rasta wygrali na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia 3:0.

Bałtyk Gdynia – Błękitni Stargard 0:3 (0:0)

Bramki: 64. min. Liśkiewicz, 70., 73. min. Prawucki

Skład Błękitnych: Latek -Sawczak, Liśkiewicz, Wawszczyk, Kowalik, Friska (85. min. Frankowski), Ogrodowski (81. min. Zdunek), Gabor (81. min. Jakubowski), Kliś (85. min. Seniuk), Prawucki, Niedojad

Choć Błękitni udali się do ostatniej drużyny tabeli, przez ponad godzinę nie potrafili zadać ciosu rywalowi. Już w pierwszej połowie stargardzianie mieli kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej z nich nie zamienili na bramkę. Udało się to dopiero w 64. minucie, a wynik otworzył Maciej Liśkiewicz.

Jak się szybko okazało, obrońca Błękitnych rozwiązał worek z bramkami, bowiem w ciągu kolejnych dziewięciu minut podopieczni Piotra Rasta posłali piłkę do siatki Bałtyku jeszcze dwukrotnie, i w obu przypadkach uczynił to Konrad Prawucki.

W doliczonym czasie drugiej połowy drugą żółtą, a w efekcie czerwoną, kartkę ujrzał Ariel Wawszczyk, ale nie miało to już żadnego wpływu na ostateczny wynik.

Tym sposobem stargardzianie zrehabilitowali się za wiosenny falstart, kiedy to przegrali u siebie z Gedanią Gdańsk.

W najbliższą sobotę Błękitni podejmą Stolem Gniewino. Mecz rozpocznie się o godz.13.