Spotkanie z Łukaszem Rzążewskim, niepełnosprawnym zawodnikiem MMA, bohaterem książki „Dopóki walczysz, jesteś…”

0

W czwartek, 23 marca o godz. 18:00 w Stargardzkim Centrum Kultury (w sali 108) odbędzie się spotkanie i promocja książki pt. „Dopóki walczysz, jesteś…”.

Gośćmi spotkania będą: bohater książki, niepełnosprawny Łukasz Rzążewski, zawodnik MMA (boks); Tomasz Stasiak, trener i mentor Łukasza; Małgorzata Gwiazda-Elmerych, dziennikarka, pisarka, autorka książki.

Autorka o książce (za www.impulsoficyna.com.pl/):

„Będzie nieco osobiście…

Przygotowałam o Łukaszu Rzążewskim – niepełnosprawnym mężczyźnie z mózgowym porażeniem dziecięcym – kilka reportaży. Za każdym razem, gdy wracałam ze zdjęć, ekipa, z którą pracowałam, wysłuchiwała moich „ochów” i „achów” na temat tego, jakiż to cud dokonuje się na sali treningowej w „Rzeźni” w Stargardzie i że na pewno, ale to na pewno, ktoś powinien z tego uczynić projekt badawczy i udowodnić, że sporty walki pomagają w rozwoju fizycznym – co jest oczywistą oczywistością, ale także społecznym i intelektualnym.

To jak Łukasz zmieniał się od 2016 roku, kiedy go poznałam, do czasu powstania książki, jest czymś niezwykłym. To, że schudł, to że znacznie poprawił swoją kondycję fizyczną i uciekł od wózka inwalidzkiego, to jedno, ale to jak dziś funkcjonuje społecznie, jest imponujące. Choć fakt, zdarza mi się „gwiazdorzyć”.

Zdecydowana większość osób, z którymi rozmawiałam, pisząc książkę, nie zauważa deficytów intelektualnych Łukasza. One są, to nie ulega wątpliwości, ale mimo to Łukasz rozwija się nieustająco. Dziś ma 34 lata i jestem przekonana, że wiele jeszcze przed nim i na jego drodze stanie jeszcze wiele osób, które powiedzą: – To on mnie motywuje, on mnie inspiruje, bo skoro niepełnosprawny facet jest każdego dnia na sali, trenuje, to ja nie mogę powiedzieć „nie” – „nie chce mi się”, „nie uda mi się”.

Parafrazując jednego z rozmówców: Łukasz każdego dnia udowadnia, że potrafi w walce o siebie wyrwać serce lwu”.

Organizatorzy: Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa SCK oraz Stowarzyszenie Niekonwencjonalnych Pomysłów zachęcają: – Zapraszamy serdecznie zarówno bliskich i przyjaciół Łukasza, jak i nieznajomych, którzy chcieliby poznać Jego historię.

Wstęp wolny.

(r)

Poprzedni artykułPorządne ogrodzenie, nowe budy, a w planach kolejne remonty i rozbudowa
Następny artykułRetro Gaming w SCN Filary. 1. Festiwal Gier Komputerowych i Konsolowych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj