PGE Spójnia Stargard. Zwycięska „trójka” Mathewsa

0

Podopieczni Sebastiana Machowskiego szybko zapomnieli o derbowej porażce i na wyjeździe pokonali Suzuki Arkę Gdynia.

Suzuki Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard 76:77 (12:14, 23:21, 15:21, 26:21)

Arka: Musić 18, Bogucki 15, Wilczek 12, Wade 10, Wołoszyn 7, Florence 5, Fenner 4, Sewioł 3, Hrycaniuk 2, Pajkert 0

Spójnia: Gruszecki 19, Mathews 14, Fortson 11, Grudziński 9, Brenk 7, Penava 6, Kikowski 6, Benson 5, Śnieg 0

Początek tego spotkania należał do Spójni, która zdobyła sześć punktów z rzędu. Arka zaczęła trafiać dopiero po 4 minutach gry i musiała gonić wynik. Po pierwszej kwarcie stargardzianie zdołali utrzymać korzystny dla siebie dystans czterech oczek.

W drugiej odsłonie gospodarzom udało się odrobić straty i uzyskać 3-punktowe prowadzenie. Od tego momentu, aż do zejścia na długą przerwę, trwała wymiana ciosów, która ostatecznie zakończyła się remisem 35:35.

Po zmianie stron nadal szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Dopiero w końcówce trzeciej kwarty lepszy fragment zanotowali stargardzianie, dzięki czemu odskoczyli na siedem oczek.

Z początkiem czwartej odsłony przewaga ta powiększyła się jeszcze bardziej, najpierw do jedenastu punktów, a następnie do trzynastu.

Kiedy wydawało się, że Arka nie zdoła już zatrzymać rozpędzonej Spójni, ta stanęła, a do kontrataku ruszyli gospodarze. W ciągu minuty zmniejszyli straty o  osiem oczek, a na 1.32 min. przed ostatnią w tym spotkaniu syreną było już 70:70.

Walka trwała zatem do samego końca, a decydująca o losach meczu okazała się „trójka” Jordana Mathewsa, dająca zwycięstwo Spójni.

W czwartek podopiecznych Sebastiana Machowskiego czeka kolejny wyjazdowy pojedynek z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. Transmisja w Polsat Sport Extra o godz.17.30.