Amfiteatr w budowie. Widownia coraz wyraźniejsza

0

Tej inwestycji z dużym zainteresowaniem przyglądają się tysiące stargardzian. Wszyscy czekają na nowy, funkcjonalny i komfortowy amfiteatr. Prace przy ważnej modernizacji idą pełną parą i zgodnie z planem.

Pierwszym etapem budowy nowego amfiteatru – po wykonaniu wszystkich prac rozbiórkowych i ziemnych – jest widownia. U jej podstawy wykonano już w całości ścianę oporową. Dobrze widać również konstrukcję pierwszego rzędu. Trwają intensywne roboty przy budowie kolejnych poziomów.

Po zakończeniu modernizacji amfiteatr pomieści nawet 4 tys. osób. Projekt przewiduje też utworzenie komfortowych miejsc dla widzów z niepełnosprawnościami.

Do amfiteatru – po kompleksowej przebudowie – poprowadzi 8 wejść. Będą stojaki na rowery i dodatkowe miejsca do siedzenia na samej górze. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Z kolei artyści wystąpią na scenie w kształcie sześciokąta o powierzchni ponad 540 mkw.

Wartość tej ogromnej inwestycji to około 22 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy się tam bawić już w przyszłym roku.

(r)

fot. Mariusz Boderek/koordynator ds. modernizacji amfiteatru w SCK

Poprzedni artykułWernisaż „…w kolorze zielonym. Między lasem a ogrodem”
Następny artykułDrzewo Narodzin w stargardzkim szpitalu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj