iPFRON+. Pieniądze bez wychodzenia z domu

0

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił nowy system iPFRON+. Dzięki temu można łatwiej starać się o wsparcie różnych działań. Jedna z najnowszych propozycji to dofinansowanie nauki języka migowego.

Serwis iPFRON+ jest dostępny tutaj. Aby z niego skorzystać, trzeba złożyć wniosek. Wcześniej należy założyć konto i potwierdzić tożsamość. Można to zrobić za pomocą profilu zaufanego albo podpisu kwalifikowanego. Złożenie wniosku trwa kilka minut, a pozwala zyskać pieniądze na działania wspierające ludzi z niepełnosprawnościami. Pod tym linkiem są też informacje o kursach e-learningowych dla organizacji, zakładów pracy chronionej i osób indywidualnych, dzięki którym dowiedzą się, jak skutecznie pozyskiwać środki.

Od kwietnia w serwisie iPRFON+ będzie można złożyć wniosek o dofinansowanie kosztów nauki języka migowego. Z takiego wsparcia skorzystają osoby mające trudności w komunikowaniu się, a także ich bliscy i członkowie rodzin. Więcej informacji o tym programie jest tutaj.

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Powalczą z KP Starogard Gdański
Następny artykułIzabela Kołwzan: To nie zwykłe lampy, to obrazy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj