SP 10. Nauka na zielono w ekopracowni 

0

Stacja pogody, walizka ekobadacza, pakiet biologa – z tych i wielu innych interesujących pomocy naukowych korzystają już uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10. Powstała tam bowiem kompleksowo wyposażona ekopracownia. Młodzi ludzie przekonują, że lekcje w niej to dużo nowej wiedzy, ale też okazja do dobrej zabawy.

– Lekcje w takiej pracowni to prawdziwa przygoda. Cieszę się, że uczniowie „dziesiątki” zyskali miejsce, w którym mogą się uczyć, a jednocześnie rozwijać swoje pasje. Wiedza przekazywana przez nauczycieli w ciekawy sposób zostaje lepiej zapamiętana, a często również sprawia, że młodzi ludzie sami zaczynają zgłębiać konkretne zagadnienia – mówi Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta miasta.

Nowa pracownia powstała w jednej z sal SP nr 10. Najpierw przeprowadzono tam remont. Potem w odnowionym wnętrzu pojawiły się meble, a następnie odpowiednie wyposażenie. Teraz uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji m.in. projektor, stół laboratoryjny, kilkanaście mikroskopów i zestawy do badania elektryczności. Dzięki temu poznają fascynujący świat przyrody i uczą się zasad ochrony środowiska.

Na ekopracownię miasto pozyskało prawie 45 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całej inwestycji to niemal 50 tys. zł.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPoszukiwany listem gończym zatrzymany na terenie Kalisza
Następny artykułVIII Bitwa Regionów o najlepszą potrawę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj