Kilkuset nauczycieli będzie podnosić swoje kompetencje

0

Efektywne motywowanie uczniów, zarządzanie zespołem po pandemii, nowoczesne metody wsparcia dzieci i młodzieży, metody ochrony przed cyberprzemocą – to tylko kilka tematów szkoleń dla pedagogów z miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury.

Ich zakres jest bardzo szeroki i dostosowany do aktualnych potrzeb. W tym roku miasto wyda ponad 100 tys. zł na podnoszenie kompetencji kilkuset nauczycieli.

Szkolenia dla pedagogów mają różne formy – warsztaty, kursy, konsultacje i spotkania pozwalają na zdobycie cennej wiedzy i wskazówek w codziennej pracy z młodymi ludźmi, a także z ich rodzicami. Nauczyciele mogą również poznać zasady dobrego zarządzania placówką oświatową i kierowania zespołem. Kolejnymi tematami poruszanymi na szkoleniach są nowoczesne metody pracy z uczniami z niepełnosprawnościami.

Takie szkolenia dla pedagogów to nie tylko wiedza dotycząca efektywnego nauczania. Uczestnicy zdobywają również umiejętności, które pozwalają np. przeciwdziałać przemocy i udzielać młodym ludziom wsparcia w kryzysie psychicznym.

Zajęcia dla pedagogów ze Stargardu kolejny raz poprowadzą doświadczeni specjaliści z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. PODN co roku przygotowuje ofertę dostosowaną do aktualnych potrzeb. Udział w takich warsztatach przede wszystkim wpływa na efektywniejszą pracę z dziećmi i młodzieżą. Dla nauczycieli jest to również szansa na rozwój i awans.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPokazali stan prac na stacji. Do końca czerwca cztery wiadukty przejezdne
Następny artykułParki w dobrych rękach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj