Parki w dobrych rękach

0

Koszą trawę, odśnieżają, naprawiają ławki, kosze na śmieci, dbają o trawniki, skarpy i czystość alejek, likwidują chwasty z chodników, usuwają gałęzie – podopieczni Stargardzkiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji terenów zielonych.

Zarząd Usług Komunalnych powierzył im utrzymanie miejskich parków na najbliższe 2 lata. Członkowie PSONI pracują przez cały rok, z zaangażowaniem wykonując swoje obowiązki.

Podopieczni stowarzyszenia regularnie sprawdzają też stan schodów i placów na terenie wszystkich miejskich parków. Ich kolejnym obowiązkiem jest nadzór nad elementami tzw. małej architektury – to tablice, ławki, kosze, stojaki na rowery. Członkowie PSONI zajmują się również malowaniem i naprawą ławek.

Podopieczni stowarzyszenia dbają o naszą zieleń już od 2020 r. Najpierw – w 2018 r. – dostali pod opiekę park 3. Maja. Bardzo dobrze wywiązywali się z powierzonych obowiązków, dlatego od kilku lat zajmują się już wszystkimi miejskimi parkami. Dzięki takiemu zaangażowaniu pracownicy zatrudnieni w Zakładzie Aktywności Zawodowej mogą się rozwijać i zyskać większą samodzielność. Na co dzień pielęgnują tereny zielone, ale też porządkują i gotują. Praca sprawia im mnóstwo satysfakcji, a swoje usługi z powodzeniem oferują również firmom i osobom prywatnym.

(r)

fot. FB/Pielęgnacja terenów zielonych i miejskich Zakład Aktywności Zawodowej CK

Poprzedni artykułKilkuset nauczycieli będzie podnosić swoje kompetencje
Następny artykułPlanowane zamknięcie przejazdu pod wiaduktami – przez dwa dni, na kilka godzin


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj