Opieka wytchnieniowa – nabór

0

Od poniedziałku (3.04.) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmował wnioski od stargardzian, którzy chcieliby skorzystać z tzw. opieki wytchnieniowej. To szansa na odpoczynek i regenerację dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Takie wsparcie jest bezpłatne.

Dokumenty przyjmowane będą w siedzibie MOPS (ul. Warszawska 9A) albo elektronicznie – przez platformę ePUAP (/4ra6i23iyk/skrytka lub /4ra6i23iyk/SkrytkaESP). Wszystkie wnioski do pobrania i szczegółowe informacje można znaleźć tutaj. W razie pytań warto wcześniej zadzwonić – tel. 91 578 45 83.

Wsparciem objęci zostaną opiekunowie zajmujący się dziećmi, jak i ci, którzy zajmują się dorosłymi z niepełnosprawnościami. Taką pomoc będzie można otrzymywać do końca 2023 r. Dzięki temu osoby, które na co dzień opiekują się swoimi bliskimi, odpoczną, zregenerują siły, a także zyskają czas np. na zajęcie się własnym zdrowiem.

Jednocześnie MOPS ma pracę dla osób, które chciałyby świadczyć usługi w ramach opieki wytchnieniowej. Więcej informacji o naborze tutaj. Dokumenty przyjmowane są w sekretariacie MOPS (ul. Warszawska 9A).

(r)

Poprzedni artykuł780. rocznica nadania praw miejskich Szczecinowi
Następny artykułRadosław Sikorski w Stargardzie ze swoją nową książką


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj