Godna Przyszłość pomoże dzieciom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom

0

W Stargardzie pojawił się kolejny punkt, w którym pomoc mogą dostać dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie. To świetlica, którą uruchomiło Stowarzyszenie Godna Przyszłość. W tej kolorowej placówce młodzi stargardzianie otrzymują profesjonalną opiekę, a ich rodzice mają szansę na odpoczynek.

Świetlica działa przy ul. Składowej 2a. Dzieci z niepełnosprawnościami korzystają tam z nowoczesnych metod terapii, ale również świetnie się bawią i spędzają czas z rówieśnikami.

– Jestem pod wrażeniem metamorfozy, którą przeszło to miejsce. W Stargardzie mamy rozbudowany system wsparcia osób z niepełnosprawnościami w różnym wieku, ale każdy kolejny zrealizowany projekt naprawdę cieszy. Dzięki temu rozszerzamy ofertę pomocy dla następnej grupy ludzi. Widać, że już dzieje się tutaj dużo, a jestem przekonany, że z czasem tych aktywności będzie jeszcze więcej – mówi prezydent Rafał Zając.

Jednym z głównych celów stowarzyszenia jest również pomoc rodzicom. Dzięki zapewnieniu opieki dzieciom, zyskują oni szansę na chwilę odpoczynku, załatwienie swoich spraw i zatroszczenie się o własne zdrowie. „Godna Przyszłość” ma ambitne plany na dalszy rozwój. Członkowie tej organizacji chcą również prowadzić działania edukacyjne, uruchomić wolontariat i realizować kolejne projekty, wspierające dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Przy ul. Składowej 2a wcześniej funkcjonował Zespół Szkół Budowlano-Technicznych. Teraz w budynku należącym do miasta prowadzona jest szeroka działalność bardzo przydatna stargardzianom. Swoją siedzibę ma tam m.in. Regionalne Centrum Kryzysowe, które pomaga osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Przestrzeń do nauki, zabawy i terapii zyskali również podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego stargardzkiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu. W najbliższym czasie przy ul. Składowej 2a zostanie też uruchomiony punkt pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, a także dla ich bliskich i członków rodzin.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSpektakl Teatru Krzywa Scena: „Lekarz mimo woli”
Następny artykułNowy rozdział dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Do zainwestowania niemal 8 mld zł z Funduszy Europejskich


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj