Neon Dom Książki już w nowym domu – będzie zdobić Książnicę

0

Ten napis doskonale znają stargardzianie. Przez wiele lat oglądali go w drodze na zakupy do księgarni Staromiejskiej. Teraz neon trafił do wyremontowanych wnętrz Książnicy Stargardzkiej, gdzie już za kilka miesięcy będzie zachwycał wszystkich odwiedzających zmodernizowaną placówkę.

Neon Dom Książki to wyjątkowa ozdoba – łączy tradycję i nowoczesność, a wszystko to w klimacie literatury. Nieco starsi czytelnicy odwiedzający Książnicę będą mogli powspominać dawne czasy, a młodsi zobaczą na żywo kawałek historii Stargardu. Neon znalazł swoje miejsce w jednym z budynków placówki przy ul. Mieszka I. O jego zachowanie i możliwość ponownego wykorzystania zadbał m.in. Jerzy Waliszewski z Towarzystwa Przyjaciół Stargardu oraz Jolanta Aniszewska z – wówczas – Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

W 1971 r. na Starym Mieście otwarty został pawilon, w którym była m.in. księgarnia Staromiejska. To właśnie ją ozdabiał napis Dom Książki. Jak w latach 70. pisała lokalna prasa, klienci kupowali tam literaturę klasyczną, która cieszyła się największym powodzeniem, a także książki dla młodzieży, podręczniki szkolne, mapy i rozmówki polsko-niemieckie.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKsiążnica na biennale plakatu
Następny artykułPiotr Paweł Kosmal: Każdy z nas jest osobnym światem, a jednak przenikamy się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj