Kradli kostkę brukową, wpadli na gorącym uczynku

0

Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli kostkę brukową. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy wywozili ten materiał budowlany.

– Złodzieje to dwaj mężczyźni w wieku 23 i 25 lat. Obaj są mieszkańcami powiatu choszczeńskiego. Wpadli w ręce mundurowych, kiedy wywozili kolejną partię kostki brukowej z terenu usługowo-przemysłowego, znajdującego się w centralnej części miasta – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

Mężczyźni skradziony materiał chcieli wywieźć samochodem ciężarowym mercedes benz. Jak ustalili policjanci, miała ona trafić na posesję w jednej z miejscowości w powiecie choszczeńskim.

Policjanci szybko ustalili właściciela posesji, od którego przyjęli stosowne zawiadomienie. Ponadto po sprawdzeniu w systemie informacyjnym policji okazało się, że 25-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ustalili także, że pojazd nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego i obowiązującego ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne należą do innego pojazdu.

Mężczyźni do czasu wyjaśnienia sprawy i przedstawienia zarzutów trafili do policyjnego aresztu, natomiast zdemontowany materiał został zabezpieczony i wkrótce wróci do prawowitego właściciela.

Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

(r)

Poprzedni artykułWspierają tworzenie i funkcjonowanie miejsc integracji i aktywizacji społecznej
Następny artykułSCK. Tomasz Rzeszutek – wystawa malarstwa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj