Wspierają tworzenie i funkcjonowanie miejsc integracji i aktywizacji społecznej

0

Kolejne środki popłyną z budżetu miasta do organizacji, które wspierają stargardzian z niepełnosprawnościami. Dzięki temu następne osoby zyskają możliwość szeroko rozumianej aktywizacji i dobrego spędzania czasu.

Pieniądze trafią do Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Godna Przyszłość i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół Wolontariat Szansa.

Godna Przyszłość prowadzi świetlicę, w której dzieci z niepełnosprawnościami korzystają z nowoczesnych metod terapii, ale również świetnie się bawią i spędzają czas z rówieśnikami. Jednym z głównych celów stowarzyszenia jest również pomoc rodzicom. Więcej o nowym punkcie wsparcia na mapie naszego miasta można przeczytać tutaj.

Wolontariat Szansa pozwala spędzać wartościowy czas wolontariuszom i dorosłym z niepełnosprawnościami. Razem organizują wycieczki, zwiedzają, biorą udział w miejskich imprezach, ale też odpoczywają i doskonale się bawią w swoim towarzystwie. Ich aktywności można zobaczyć na facebookowym profilu stowarzyszenia.

Obie organizacje przystąpiły do konkursu ofert na wspieranie tworzenia i funkcjonowania miejsc integracji i aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Łącznie otrzymają z budżetu miasta 10 tys. zł.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułOchronić najcenniejsze formy krajobrazu Pomorza Zachodniego
Następny artykułKradli kostkę brukową, wpadli na gorącym uczynku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj