Uratowała ludzkie życie, będąc w czasie wolnym od służby

1

Umiejętność szybkiego podejmowania prawidłowych decyzji, to jedna z cech oczekiwanych u policjantów. Właśnie tym wykazała się stargardzka policjantka, która nie zawahała się ani chwili, by pomóc mężczyźnie, który prawdopodobnie dostał ataku padaczki. Gdyby nie jej szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii.

– Do zdarzenia doszło w miejscowości Trzebież. Sierż. Magdalena Szewczyk, będąc w czasie wolnym od służby, zauważyła leżącego na chodniku nieprzytomnego mężczyznę z zakrwawioną twarzą. Wokół stało kilka osób, ale nikt nie podjął konkretnych działań. Policjantka błyskawicznie zatrzymała samochód i podbiegła do mężczyzny, udzielając mu pierwszej pomocy. Mężczyzna najprawdopodobniej dostał ataku padaczki – informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Funkcjonariuszka – mimo trudności z uwagi na silne drgawki – ułożyła go w bezpiecznej pozycji, udrażniając jego drogi oddechowe, gdyż mężczyzna miał problemy z oddychaniem. Cały czas starała się, by mężczyzna nie doznał dodatkowych obrażeń. Funkcjonariuszka monitorowała jego czynności życiowe do momentu przyjazdu wezwanych na miejsce ratowników. Dzięki niej mężczyzna szybko i sprawnie uzyskał pomoc, w wyniku czego nie doszło do tragedii.

(r)

Poprzedni artykułKonferencja „Kreatywnie w bibliotece”
Następny artykułRocznica chrztu Polski – znaleźliśmy się w kręgu cywilizacji zachodnioeuropejskiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj