Wyniesione przejścia i miasteczka rowerowe przy szkołach – z unijnych pieniędzy

0

Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa, która poprawia bezpieczeństwo stargardzian. Na ul. R. Traugutta powstało następne wyniesione przejście dla pieszych. Pasy są w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 8 – wielu uczniów przechodzi tamtędy w drodze na lekcje.

Ta inwestycja to element większego projektu, w ramach którego młodzi ludzie nauczą się też zasad prawidłowego poruszania się po chodnikach i jezdniach.

Wyniesione przejście na ul. R. Traugutta jest dodatkowo doświetlone. Dzięki temu zwiększył się komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi.

Inwestycja w tym miejscu kosztowała około 150 tys. zł. W planach jest już budowa kolejnych wyniesionych pasów. Jeszcze w tym roku takie przejścia powstaną na ul. Niepodległości, ul. Szkolnej i ul. C. Tańskiego.

Na roboty na ul. R. Traugutta miasto pozyskało dofinansowanie z funduszy unijnych. Pieniądze pozwolą również na wykonanie miasteczek rowerowych, z których skorzystają uczniowie SP nr 3, 4, 8 i 11. Więcej informacji tutaj.

Cały projekt będzie kosztować prawie 400 tys. zł – to środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRocznica chrztu Polski – znaleźliśmy się w kręgu cywilizacji zachodnioeuropejskiej
Następny artykułNieodpłatna pomoc prawna. Rośnie liczba udzielonych porad


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj