III Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

0

W weekend 21-23 kwietnia 2023 roku na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie po raz trzeci odbędzie się Festiwal Wina Pomorza Zachodniego. Pierwsze dwie edycje tego wydarzenia okazały się spektakularnym sukcesem frekwencyjnym – uczestniczyło w nich ponad 10 tys. osób z kraju i zagranicy.

Festiwal ma na celu promowanie produktów regionalnych, rozwój wiedzy na temat winiarstwa i enoturystyki, popularyzację szeroko pojętej kultury wina, w tym szczególnie zachodniopomorskich tradycji winiarskich oraz integrację branży winiarskiej.

– Podczas festiwalu będzie można poznać ofertę 12 wytwórców z regionu, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winnice Pomorza Zachodniego. Ich produkty uzupełnią stoiska regionalnych producentów przekąsek, takich jak rzemieślnicze sery, wędliny, ryby itp. Będzie można skorzystać z degustacji produktów na miejscu oraz kupna na wynos – informują organizatorzy.

W festiwalowym programie są też atrakcje muzyczne (w piątkowy i sobotni wieczór ze sceny dobiegać będą jazzowe, folkowe, bluesowe i soulowe rytmy), a także m.in. cykl wykładów na temat historii winiarstwa na Pomorzu Zachodnim, wytwarzania wina czy serwowania go w odpowiednim połączeniu z potrawami.

Festiwal trwać będzie:

21 kwietnia 2023 r., piątek w godzinach: 17:00-23:00,
22 kwietnia 2023 r., sobota w godzinach 13:00-23:00,
23 kwietnia 2023 r., niedziela w godzinach 13:00-19:00.

Organizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie, a partnerami Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Na wydarzenie zaprasza marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wstęp na Festiwal Wina i towarzyszące mu wydarzenia – jest bezpłatny.

(r), fot. – źródło: https://zamek.szczecin.pl

Poprzedni artykułNieodpłatna pomoc prawna. Rośnie liczba udzielonych porad
Następny artykułSpotkania w przyrynkowej kamienicy: O cyfryzacji obiektów zabytkowych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj