Nieodpłatna pomoc prawna. Rośnie liczba udzielonych porad

0

W ramach realizowanego zadania pn. „Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i mediacje” osoby zainteresowane otrzymują porady bezpośrednio w wyznaczonych punktach. Odbywa się to według kolejności zgłoszeń po umówieniu terminu wizyty – telefonicznie pod nr. tel. 91 480 49 23 w godzinach 8.00-15.00.

Pomoc prawna świadczona jest w szerokim zakresie. Obejmuje ona m.in.: prawo pracy, ubezpieczenia społeczne czy przygotowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Można też skorzystać z bezpłatnego poradnictwa w sprawach karnych, administracyjnych, cywilnych lub rodzinnych, a także dowiedzieć się o stanie prawnym swojej sprawy oraz metodach jej rozwiązania.

Jest również możliwość sporządzenia różnego rodzaju pism przy wsparciu prawnika, jak choćby wniosku o zwolnienie z kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Punkty pomocy prawnej zapewniają również konsultacje w sprawie projektu pisma wszczynającego postępowanie sądowe lub sądowo- administracyjne.

Należy jednak pamiętać, że bezpłatna pomoc prawna nie obejmuje kwestii bezpośredniego sporządzania pism procesowych.

Obywatele Ukrainy również mogą skorzystać z pomocy prawnej na zasadach przysługującym obywatelom polskim.

Szczegółowe informacje na stronie www.powiatstargardzki.pl – zakładka nieodpłatnej pomocy prawnej oraz w BIP urzędu https://bip.powiatstargardzki.pl/…/nieodplatna-pomoc…

Od początku 2023 roku z porad prawnych i obywatelskich skorzystało już 448 osób.

(r)

Poprzedni artykułWyniesione przejścia i miasteczka rowerowe przy szkołach – z unijnych pieniędzy
Następny artykułIII Festiwal Wina Pomorza Zachodniego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj