Błękitni Stargard. Bez emocji, bez bramek

0

W meczu dwudziestej czwartej kolejki, grupy II, trzeciej ligi podopieczni Piotra Rasta zaledwie zremisowali bezbramkowo z walczącą o utrzymanie Unią Solec Kujawski.

Błękitni Stargard – Unia Solec Kujawski 0:0

Błękitni: Reszka – Sawczak, Liśkiewicz, Wawszczyk, Stawski, Nowicki, Friska, Gabor (90. min. Lis), Kliś (66 min. Frankowski), Kwiatkowski, Niedojad

Unia: Skowroński – Kujawka (19. min. Szymański), Moranowski (59. min. Widomski), Żylski, Hayashi, Pacek, Mielcarek, Chołuj, Słupecki (46. min. Kravchenko), Skorupa, Horvat

Runda wiosenna wciąż nie układa się najlepiej dla Błękitnych. W środku tygodnia stargardzka drużyna przegrała na wyjeździe w 1/8 Pucharu Polski ZZPN z IV-ligowym Wybrzeżem Rewalskim Rewal 2:3. W sobotę z kolei, w rozgrywkach ligowych zremisowała bezbramkowo ze znajdującą się nad strefą spadkową Unią Solec Kujawski.

Garstka kibiców zgromadzona na stadionie przy Ceglanej nie tylko nie ujrzała goli, ale także ciekawych sytuacji.

Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni mieli tak na dobrą sprawę po jednej bramkowej akcji.

W 10. minucie na prowadzenie mogli wyjść Błękitni, po tym, jak piłkę w polu karnym Unii dostał Damian Niedojad. Jego strzał został jednak zablokowany przez zawodnika gości.

Z kolei w 16 . minucie swoją szansę zmarnowali przyjezdni, kiedy to Wojciech Mielcarek trafił w Konrada Reszkę.

Choć optyczną przewagę mieli stargardzianie, to raz brakowało dobrego przyjęcia, innym razem – wykończenia.

Unia nastawiła się na kontry i z kilkoma wyszła, ale źle je rozegrała i nie dotarła nawet do pola karnego Błękitnych,

Krótko mówiąc mecz bez historii.

Do końca sezonu pozostało dziesięć kolejek. Stargardzianie zajmują aktualnie jedenaste miejsce, mając w dorobku dwadzieścia dziewięć punktów. Przewaga nad strefą spadkową wynosi dziesięć oczek.

W najbliższą sobotę podopieczni Piotra Rasta zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz.

Poprzedni artykułDzień Sapera. „Są zawsze w gotowości do reagowania w trudnych sytuacjach”
Następny artykułKwalifikacja wojskowa 2023. Pierwszy raz w komisji lekarskiej będzie psycholog