Dzień Sapera. „Są zawsze w gotowości do reagowania w trudnych sytuacjach”

0

W Stargardzie żołnierze 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów, który podlega 12. Dywizji Zmechanizowanej, obchodzili wczoraj wraz z zaproszonymi gośćmi Święto Wojsk Inżynieryjnych – tzw. Dzień Sapera.

Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki. Tam na odnowionej w 2022 r. kwaterze saperów odbył się apel pamięci.

Następnie świętowanie przeniosło się do „czerwonych koszar”. Tam odbyła się zbiórka, defilada, pokaz sprzętu wojskowego i poczęstunek grochówką saperską w ramach dnia otwartego koszar.

– Dziękuję żołnierzom za to, że są zawsze w gotowości do reagowania w trudnych sytuacjach, w różnych częściach naszego kraju, a także świata. To również stargardzianom daje poczucie bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę z roli saperów podczas wojny, ale pamiętajmy też, jak wiele robią w trakcie pokoju – mówił prezydent Rafał Zając.

Dzień Sapera był również okazją do wręczenia wyróżnień i nagród. Odznakę pamiątkową odebrał m.in. prezydent Stargardu.

W uroczystościach wzięli też udział m.in. przedstawiciele powiatowych służb i inspekcji, a także dzieci ze stargardzkich przedszkoli i szkół podstawowych. Najmłodszych najbardziej zainteresowały wojskowe pojazdy.

Saperzy doskonale sprawdzają się w różnych działaniach. Warto wiedzieć, że do ich zadań w czasie pokoju należy np. wspieranie ludności cywilnej podczas klęsk żywiołowych. Nasi żołnierze angażują się również w akcje charytatywne. Od lat przy 2. batalionie działa też Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi Saper.

(r)

fot.: – UM w Stargardzie, Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Poprzedni artykułPiłkarskie emocje w czasie Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Następny artykułBłękitni Stargard. Bez emocji, bez bramek


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj