Razem przez 50 lat

0

Kolejne pary odebrały od prezydenta Rafała Zająca medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Za każdym razem są to chwile pełne wzruszeń i refleksji – zarówno dla jubilatów, jak i członków ich rodzin. Takie wyróżnienie można otrzymać, gdy ma się 50 lub więcej lat stażu małżeńskiego, dlatego nagrodzonym parom często towarzyszą przedstawiciele nawet kilku pokoleń.

– Historia każdego wyróżnionego małżeństwa to jednocześnie historia Stargardu. Pary, które od ponad 50 lat budują tu swoje rodziny, mają także ogromny wkład w tworzenie naszego miasta i dzisiaj są dla nas autorytetami. Tak trwałe związki należy opierać na solidnych fundamentach. To przede wszystkim mądra miłość, której podstawą jest przyjaźń. W każdym związku zdarzają się zarówno piękne, jak i trudne chwile. Potrzeba wiele zrozumienia i wytrwałości, żeby przez pół wieku przechodzić przez nie razem – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrodzeni małżonkowie otrzymali medale w kształcie stylizowanej sześcioramiennej gwiazdy, zawieszonej na różowej wstążce, i upominki. Podczas uroczystości towarzyszyli im członkowie rodzin – nie zabrakło życzeń, gratulacji i pamiątkowych fotografii.

Odznaczenia dla par świętujących Złote Gody są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Stargardzie, w jego imieniu, medale wręcza prezydent Rafał Zając.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPrzybędzie kilkaset kilometrów tras rowerowych! Pomorze Zachodnie rozpoczyna drugi etap wielkiego przedsięwzięcia
Następny artykułThe Beat Freaks w Piwnicy TPS


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj