Elżbieta Woźniak: Tworzę obrazy i wizje, wciąż zadziwiona, że to ja, że to moje

0

Od ponad 20 lat jest członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA. Obecnie w Bramie Wałowej prezentuje swoją indywidualną wystawę malarstwa pt. „Emocje”.

Wcześniej jej działalność skupiała się na współpracy i wspieraniu działań statutowych stowarzyszenia. Z wykształcenia i pasji zawodowych była animatorem i organizatorem wydarzeń z zakresu kultury i sztuki, realizując się zawodowo w Stargardzkim Centrum Kultury. Malarstwo i sztuki plastyczne były w sferze jej zainteresowań zawodowych, także jako odbiorcy.

– Pierwsze kroki w sztuce malarskiej podjęłam w 2017 roku na warsztatach malarskich organizowanych przez SSMSP Brama i prowadzonych przez Ludmiłę Sabadini. I to właśnie jej zawdzięczam swą nową pasję życiową, bo tak mogę nazwać to, co czuję, stojąc przy sztaludze czy klęcząc na podłodze, malując, co mi w duszy gra. Swoje uczucia wylewam na płótna, tworząc obrazy i wizje, wciąż zadziwiona, że to ja, że to moje – mówi autorka wystawy.

Elżbieta Woźniak wciąż trwa w poszukiwaniach i poznawaniu nowych technik malarskich. Obecnie fascynuje się techniką malarską o nazwie pouring, czyli wylewane obrazy z użyciem farb akrylowych oraz medium upłynniającego do farb akrylowych.

Od roku 2018 uczestniczy w wystawach rocznych członków SSMSP Brama, w Bramie Wałowej. W czerwcu 2019 roku miała tam wystawę, wspólnie z Małgorzatą Kuligowską-Lorek, pod wspólnym tytułem „Żywioły wyobraźni”.

(r)

fot. Marcin Parzybut

Poprzedni artykułThe Beat Freaks w Piwnicy TPS
Następny artykułBłękitni Stargard. Wyjazdowa porażka z Zawiszą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj